Трагедија во Пирот: Пукал во поранешната сопруга, а убил случајна минувачка

Од:

Во центарот на Пирот, утринава околу 10 часот на улицата Драгошева во пешачката зона, М.М. со пиштол пукал кон поранешната сопруга.

Куршумот погодил случајна минувачка која од здобиените повреди починала на местото на настанот.

Дежурниот заменик јавен обвинител започнал истрага за случајот.

Би можело да ве интересира

Жител на Општина Студеничани му се заканувал на својот сосед со гасен пиштол и стрелал во воздух

Инцидент во Скопје, насилник се заканувал со пиштол

Малолетник пукал со пиштол во Чаир, два куршума завршиле во стан

Едно лице убиено со огнено оружје во близина на скопското село Блаце

Предраг Петровиќ

43-годишник уапсен, малолетните деца краделе – претреси во Струга и Битола најдени пиштоли, пушки и муниција

А1он

Дете од Скопје дошло со пластичен пиштол во школо и го вперувал кон учениците