pirok

Регион

Трагедија во Пирот: Пукал во поранешната сопруга, а убил случајна минувачка

А1он
Во центарот на Пирот, утринава околу 10 часот на улицата Драгошева во пешачката зона, М.М. со пиштол пукал кон поранешната сопруга. Куршумот погодил случајна минувачка