Сурферот кој вчера исчезна во невремето во Хрватска, пронајден жив во Италија

Од:

Сурферот кој што вчера исчезна во морето во Хрватска е пронајден во Италија и во моментов се наоѓа во болница во Словенија, пишуваат хрватските медиуми.

Словенецот, кој исчезна во понеделникот во морето за време на силното невреме, испливал до Трст, по што бил примен во болница.

Сурферот поминал повеќе од 25 часа на море, а се претпоставува оти преживеал поради оделото кое што го носел и поради неговата физичка подготвеност.

Покрај него, во бурата исчезна уште еден сурфер, кој успеал да доплива до обалата во Умаг, од каде шшто тргнале.

Би можело да ве интересира

Угостител од Истра: На готвачите им нудам 2.000 евра, на келнерите 1.000, никој не сака да работи

Ана Ололовска

ВИДЕО: Експлозија одекна низ цел град, детонирана подводна мина кај Риека

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Невремето во Калифорнија пустоши се пред себе

Горан Наумовски

Италијанската влада го обвини „Вагнер“ дека стои зад бранот мигранти во Средоземното Море

Повеќе од илјада мигранти се спасени во Италија

Ана Ололовска

Италијанските власти донесоа построги затворски казни за шверцерите на мигранти

Горан Наумовски