surfer

Спорт

На 24 години почина поранешниот светски шампион во сурфање

А1он
Хавајскиот сурфер Калани Дејвид, поранешен јуниорски светски шампион, почина во Костарика на 24-годишна возраст, објавија светските агенции. Според првичните информации, тој имал „некаков напад и
Регион

Сурферот кој вчера исчезна во невремето во Хрватска, пронајден жив во Италија

А1он
Сурферот кој што вчера исчезна во морето во Хрватска е пронајден во Италија и во моментов се наоѓа во болница во Словенија, пишуваат хрватските медиуми.