Се намалува бројот на новозаразени од коронавирус во Албанија

Од:

Во последното деноноќие во Албанија од направени 276 тестови, позитивни на Ковид-19 се 45 лица, што е за 24 случаи помалку споредено со вчера.

Од почетокот на пандемијата вкупната бројка на заразени се зголеми на 2.580 лица.

Во исто време оздравеле уште 57 луѓе, а починале две лица.

Активни се 999 случаи од кои хоспитализирани се 71 лице.

Би можело да ве интересира

Американскиот епидемиолог Фаучи ќе добие обезбедување, има смртни закани поради пандемијата

А1он

Финска: Влегуваме во втората фаза на епидемијата

А1он

ВИДЕО: Револтирани граѓани пред Инфективната клиника во Тирана бараат информации за нивните блиски

А1он

Во Франција највисок број на заболени од Ковид-19 од крајот на мај

А1он

Лукашенко: Намерно ме заразија со коронавирусот

А1он

Дневен преглед Ковид-19: Во Косово починаа 16 лица, во Германија трицифрена бројка на заразени