Полјак загина во Котор

Од:

Неофицијално, Полјак паднал од височина од 15 метри.

Тој бил во обиколка на тврдината Сан Џовани во доцните вечерни часови со пријател. Како што рече командирот на Службата за заштита и спасување Котор Максим Мандиќ, истрагата ќе утврди што точно се случило.

Тој изјави дека дежурниот службеник добил известување во 21:50 часот дека едно од лицата паднало во областа кон селото Шпиљар, а со него имало друго лице во близина на тврдината Свети Иван.

Единаесет спасувачи со потребната опрема отиде на местото на настанот. Тие беа придружувани од две полициски патроли. По пристигнувањето на местото на несреќата тие само констатирале смрт, додека другото лице е неповредено.

Би можело да ве интересира

Црногорец дава 1.000 евра награда за тој што ќе убеди политичка партија да ги бојкотира изборите

Хрватска, Словенија и Црна Гора меѓу 40 најубави земји во светот

А1он

Црногорски бизнисмен со нови снимки за наводна корупција во Обвинителството

ВИДЕО: Црногорски политичар уапсен на покривот на автомобилот – полицијата едвај го совлада со солзавец

Ана Ололовска

Вишеградската група апелира да се забрза интеграцијата на Балканот во ЕУ

Во Црна Гора странски инвестиции од 241 милион евра, 23 отсто повеќе од лани

Ана Ололовска