Почина Србин на плажа во Албанија

Од:

Српски турист починал на плажа во Албанија. Се претпоставува дека 54 годишниот српски турист добил срцев удар откако влегол во морето.

Брзата реакција на спасувачките екипи и брзата помош не вродила со плод и човекот починал.

Во тек е истрага за утврдување на околностите и причината за смртта, пренесуваа албанските медиуми.

Би можело да ве интересира

На преминот „Блато“ спречен шверц на десетици дози кокаин

Двајца македонски државјани вмешани во шверц на марихуана од Албанија за Косово

(ВИДЕО) Фудбалер на албанскиот клуб Игнатија почина на терен

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Албански пратеник активираше димни бомби, говорницата беше блокирана со столчиња

(ВИДЕО) Албански пратеници се судрија со обезбедувањето, па преку прозори упаднаа во Собранието

Горан Наумовски

Гостиварец усмртил пешак во сообраќајка во Албанија

Катерина Ѓуровски