Петковиќ: Курти е вистинско девојче додека разговара со Вучиќ во Брисел

Од:

Косовскиот премиер Аљбин Курти, се фотографирал со т.н. знаме на Санџак.

Неговиот потег го коментираше Петар Петковиќ, директор на Канцеларијата за Косово и Метохија.

„Курти му си замислува во главата дека е јунак кога го развиорува таканареченото знаме на Санџак, но всушност, тој е вистинско девојче кога разговара со претседателот Вучиќ во Брисел. Курти, жесток сепаратист, не треба да ги разгорува желбите на пропаднатите политичари од Нови Пазар, затоа што не знае дека си игра со оган“, напиша Петковиќ на социјалната мрежа Х.

Би можело да ве интересира

Поранешниот советник на Пацоли призна дека тој го нарачал убиството на неговата сопруга

Горан Наумовски

Лавров: Србија нема да ја примат во ЕУ додека не го признае Косово

Орце Костов

Фалсификуваните евра запленети на Косово биле печатени во Македонија

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Убиена е сопругата на Наим Мурсели, поранешен советник на Беџет Пацоли

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Хаос на протестот во Приштина: Ветераните на ОВК не сакаат Специјален суд ниту ЗСО

Горан Наумовски

Во Косово запленети 85.000 евра во монети од по две евра, тројца Македонци меѓу уапсените

Катерина Ѓуровски