Нови 57 случаи на коронавирус во Црна Гора

Од:

Лабораторијата на Институтот за јавно здравје на Црна Гора, информираше дека во последните 24 часа, 57 резултати се позитивни на коронавирус, пренесуваат црногорските медиуми.

Починати се уште три лица за кои постои сомнеж дека се позитивни на коронавирусот.

Три лица се оздравени

Бројот на активни случаи е 138 на сто илјади.

Би можело да ве интересира

Австриjци заминале на одмор во Хрватска, се вратиле со коронавирус

А1он

Австрија: После забава 80 лица во карантин

А1он

Германија воведува задолжителен тест за коронавирус за сите од високоризични региони

А1он

Лос Анџелес ќе им исклучува струја и вода на граѓаните кои прават домашни журки за време на пандемијата

А1он

Австралија ги затвора границите поради Ковид-19

А1он

Албанскиот претседател Мета бара итни мерки од Владата: Ништо не е поважно од животите на граѓаните

А1он