На аеродромот во Атина уапсен странски државјанин со проголтани 34 пакувања течен кокаин

Од:

Речиси еден и пол килограм течен кокаин, во 34 импровизирани пакувања проголтал 36-годишен странски државјанин кој бил уапсен на атинскиот аеродром

Како што соопштија од грчката полиција, во рамките на контролата за да се спречи внесување на дрога на територијата на Грција, уапсиле странскиот државјанин, кој од Сао Паоло, преку Рим стигнал во Атина.

При претресот било откриено дека 36-годишниот, преку методот на голтање, во Грција се обидел да внесе 34 импровизирани пакувања течен кокаин со тежина од 1.455 грама.

Дрогата била конфискувана, а уапсениот беше изведен пред јавен обвинител.

Би можело да ве интересира

Градоначалникот на источен Самос подготвен да поднесе оставка ако грчката влада не отстапи од планот за бегалците и мигрантите

Здружението на новинари од Грција го осудува полициското насилство врз претставниците на медиумите

Ана Ололовска

СИРИЗА: Владата ги претвора островите во затвори за барателите на азил

Министерството за цивилна заштита на Грција побара за 15 дена да се испразнат нелегално окупираните објекти

Се затвораат бегалските кампови на грчките острови, на нивно место ќе се градат затворени центри

Ана Ололовска

Пецас: Комисијата за трговските ознаки има и други работи, освен промоција на „македонско од нашата Македонија“

Ана Ололовска