На аеродромот во Атина уапсен странски државјанин со проголтани 34 пакувања течен кокаин

Од:

Речиси еден и пол килограм течен кокаин, во 34 импровизирани пакувања проголтал 36-годишен странски државјанин кој бил уапсен на атинскиот аеродром

Како што соопштија од грчката полиција, во рамките на контролата за да се спречи внесување на дрога на територијата на Грција, уапсиле странскиот државјанин, кој од Сао Паоло, преку Рим стигнал во Атина.

При претресот било откриено дека 36-годишниот, преку методот на голтање, во Грција се обидел да внесе 34 импровизирани пакувања течен кокаин со тежина од 1.455 грама.

Дрогата била конфискувана, а уапсениот беше изведен пред јавен обвинител.

Би можело да ве интересира

Во Грција регистриран 41 нов случај на Ковид-19, од кои 26 кај туристи

А1он

Голем шумски пожар на грчкиот остров Евија

Ана Ололовска

Жителите на Евија ги избркаа српските туристи

Ана Ололовска

Мицотакис: Грција најкатегорично ја осудува одлуката на Турција да ја претвори Света Софија во џамија

Ана Ололовска

Локалните власти во северна Грција загрижени дека Ковид-19 ќе се прошири кај нив од Македонија

А1он

Негативни тестовите на српските туристи на грчкиот остров Евија

Ана Ололовска