Мало торнадо во Дубровник, повредени две жени

Од:

Две жени се повредени денеска откако силен ветер пропратен со дожд го погоди Дубровник.

Силниот ветер корнел се пред себе, носел чадори, маси и столици. Висливи се оштетувањата пред популарните кафулиња на главната улица во Дубровник, Страдун.

Ветрот ги откорнал и чадорите за сонце, тешки околу 100. килограми, а еден од нив ги повредил двете жени кои се пренесени во Болница.

 

Би можело да ве интересира

Професорот по математика и физика во „Милионер“ заврши со 150 евра, не знаеше прашање за Чернобил

Предраг Петровиќ

Скандал во Хрватска: Министерка приватно потрошила 10 илјади евра на сметка на ЕУ

Состојка опасна за црниот дроб и белите дробови е пронајдена во чај од Хрватска направен од листови нане од Србија

Катерина Ѓуровски

Љупчо Палевски уапсен во Турција

Александар Тодески

(ВИДЕО) Детали за експлозијата во Загреб: Фрлил две бомби и избегал, ќе настрадаше семејство со мало дете

Катерина Ѓуровски

Во Загреб одекна силна експлозија, полицијата предупреди: „Не излегувајте надвор“