Луѓето повторно излегоа на улиците во Загреб на протест против ковид-потврдите

Од:

Денеска во 17 часот од плоштадот на Француската Република во Загреб започна нов протест против сертификатите за Ковид.

dobivaj vesti na viber

Минатата сабота имаше помали инциденти, но организаторите посочија дека оваа сабота нема да има транспаренти и говорници.

– Се собираме во тишина и протестираме против потврдите за ковид, против дискриминацијата и поделеноста. Ќе бидеме во тишина, без говорници – пишува во поканата за протест, пренесува 24сата.хр.

Потсетуваме, минатата сабота на главниот плоштад во Загреб се собраа нешто повеќе од 20 илјади луѓе.

Би можело да ве интересира

Околу 28.500 Грци примиле терапија за Ковид-19 со антивирусниот лек „Паксловид“

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот и го обвини Сеул за избувнувањето

Ана Ололовска

Во Србија реално петпати е поголем бројот на заразени со коронавирусот

Ана Ололовска

Германија од октомври со нови мерки за третата есен од пандемијата

А1он

Објавени се вознемирувачки снимки од разговорот на починатиот хрватски новинар Владимир Матијаниќ со дежурните лекари

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Голем пожар на Хвар, загина човек

Горан Наумовски