Луѓето повторно излегоа на улиците во Загреб на протест против ковид-потврдите

Од:

Денеска во 17 часот од плоштадот на Француската Република во Загреб започна нов протест против сертификатите за Ковид.

Минатата сабота имаше помали инциденти, но организаторите посочија дека оваа сабота нема да има транспаренти и говорници.

– Се собираме во тишина и протестираме против потврдите за ковид, против дискриминацијата и поделеноста. Ќе бидеме во тишина, без говорници – пишува во поканата за протест, пренесува 24сата.хр.

Потсетуваме, минатата сабота на главниот плоштад во Загреб се собраа нешто повеќе од 20 илјади луѓе.

Би можело да ве интересира

ЗНМ бара Владата да ги почитува ковид протоколите и да обезбеди услови за безбедна работа на медиумските работници

А1он

Во Албанија 2.832 новозаразени за 24 часа, најмногу од почетокот на пандемијата

А1он

СЗО: Преминот на Ковид-19 во ендемска форма не значи дека не е опасен

А1он

Доставен амандман во грчкиот Парламент за јавно објавување на имињата на бизнисите кои ги прекршуваат Ковид мерките

А1он

Ковид-19: Рекорден број на новозаразени во Србија, Словенија и во Хрватска, лоша епидемиолошка состојба и во останатиот дел од регионот

А1он

ЕМА: Постојани бустери може лошо да влијаат врз имунитетот

А1он