Косовското собрание денес ќе расправа за воените вредности на ОВК

Од:

На денешната седница на Собранието на Косово една од точките за кои ќе се разговара е предлог-законот за заштита на воените вредности на Ослободителната војска на Косово „ОВК“.

Косовоските медиуми пренесоа дека седницата е закажана за денес со почеток од 14 часот.

Покрај предлог-законот, пратениците се очекува да разговараат и за недовршените теми од претходните седници што беа одржани во текот на август, септември и октомври оваа годиниа, објави „Косово онлајн“.

Би можело да ве интересира

Во Косово вчера регистрирани 10 починати и 521 заболен од Ковид-19

Жарко Настоски

Косовската дијаспора годинава испратила во земјата 800 милиони евра

Ана Ололовска

Бесплатен јавен превоз за жителите на Приштина во следните 30 дена

Ана Ололовска

Над илјада жртви од Ковид-19 во Косово од почетокот на пандемијата

Ана Ололовска

Мета: Анкетна комисија за извештајот на Дик Марти не е во корист на Албанија и Косово, туку на Србија

Ана Ололовска

Во Косово 14 починати, 639 се новозаболени од Ковид-19

Ана Ололовска