Косовското Обвинителство ослободи четворица Срби поради недостиг на докази

Од:

Специјалното обвинителство во Приштина денеска соопшти дека ослободило четворица осомничени за престрелката во Бањска во Звечан, поради недостиг на докази дека тие се вмешани во случајот.

„Ве информираме дека четири лица кои беа уапсени за време на акцијата на косовската полиција, во селото Бањска во општина Звечан, вчера беа ослободени од Специјалното обвинителство на Република Косово во отсуство на докази од полицијата“, соопшти Обвинителството.

Kосовскаta полиција уапси осум лица осомничени дека се поврзани со вооружениот конфликт во неделата во селото Бањска.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Во Косово е уапсен поранешен полицаец, еден од најголемите наркобосови во регионот

Поранешен портпарол на НАТО: Примете го Косово во НАТО, веднаш..

Три жени исчезнаа на Косово

Поранешниот советник на Пацоли призна дека тој го нарачал убиството на неговата сопруга

Горан Наумовски

Лавров: Србија нема да ја примат во ЕУ додека не го признае Косово

Орце Костов

Фалсификуваните евра запленети на Косово биле печатени во Македонија

Катерина Ѓуровски