Припадничка на косовската полиција е пронајдена мртва во куќа во Гњилане

Од:

Припадничка на полицијата на Косова, чиј идентитет не е соопштен, денеска е пронајдена мртва во нејзината куќа во Гњилане.

Полицијата соопшти дека починатата имала 46 години и дека нејзиното безживотно тело го пронашла полициска патрола околу 11.45 часот.

Во изјави за Телеграф.рс, Исмет Хасани, портпарол на косовската полиција за регионот Гњилане рече дека полицијата веднаш по пријавата излегла на местото на настанот каде го пронашла безживотното тело на нивната колешка.

Повеќе детали ќе бидат соопштени подоцна по завршување на истрагата која е во тек.

Би можело да ве интересира

Мистерија во Германија: Морничава сцена на игралиште, пронајден крвав фустан на девојче

Предраг Петровиќ

Маж во Косово почина по семејно насилство: Синот е осомничен дека го претепал

Ховениер: Косово да ги исполни сите свои обврски

Инцидент во Косовска Митровица, двајца прободени со нож по финален натпревар

Пеќ: Ранети се три лица, по напаѓачот е распишана потерница

Горан Наумовски

Грција воведе жестоки сообраќајни казни: 1500 евра за пушење во возилото доколку во него има дете под 12 години

Орце Костов