Косовските специјалци насилно влегоа во просториите на фабриката за алат „Лола“

Од:

Припадници на Специјалната единица на косовската полиција насилно влегле во просториите на фабриката за алат „Лола“ во Зубин Поток и во тек е претрес на овој објект и просторот на фабриката, дознава Косово онлајн.

Специјалците прво го опколија просторот на фабриката, повеќе од 50 од нив, а потоа упаднаа и моментално се во зградата.

Во фабриката немало никој во моментот на полициската рација, оваа фабрика не работи со години.

Засега не се знае што бара полицијата.

Рацијата во фабриката „Лола“ во Зубин Поток се случи само еден ден откако генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изјави дека за секоја акција на специјалните единици на косовската полиција на северот на Косово потребна е координација со КФОР.

Би можело да ве интересира

Три жени исчезнаа на Косово

Поранешниот советник на Пацоли призна дека тој го нарачал убиството на неговата сопруга

Горан Наумовски

Лавров: Србија нема да ја примат во ЕУ додека не го признае Косово

Орце Костов

Фалсификуваните евра запленети на Косово биле печатени во Македонија

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Убиена е сопругата на Наим Мурсели, поранешен советник на Беџет Пацоли

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Хаос на протестот во Приштина: Ветераните на ОВК не сакаат Специјален суд ниту ЗСО

Горан Наумовски