Косовскиот премиер Авдулах Хоти позитивен на Ковид-19

Од:

Косовскиот премиер Авдулах Хоти информира вечерва преку својата страница на Фејсбук дека е позитивен на Ковид-19.

Хоти објави дека нема симптоми, освен лесна кашлица, и дека премиерските обврски во наредните две недели ќе ги извршува од својот дом, каде што ќе биде во изолација.

– Денеска го извршив тестот за Ковид-19 и резултирав позитивен. Немам симптоми, освен една мошне лесна кашлица. Од вечерва сум во изолација во наредните две недели. Обврските ќе ги извршувам од дома, напиша Хоти.

Би можело да ве интересира

Владата на Косово одобри три договори потпишани како дел од Берлинскиот процес

Ѓукановиќ: Црна Гора ја поддржува амбицијата на Косово да добие кандидатски статус

Ана Ололовска

Лажна дојава за бомба на аеродромот во Приштина

Ана Ололовска

Курти по средбата со Лајчак: Го прифаќаме предлогот на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина

Ана Ололовска

Пукање во Грачаница

Приведени тројца Албанци кои избодеа Србин на Косово

Горан Наумовски