Маж во Косово почина по семејно насилство: Синот е осомничен дека го претепал

Од:

Едно лице им подлегна на повредите во Универзитетскиот клинички центар во Приштина по случај на семејно насилство што се случи на 12 мај во Штимље.

Во случај на семејно насилство повредени се родителите и синот, а таткото починал во болница во саботата додека бил во болница на лекување.

Телото е испратено на обдукција, додека осомничениот, неговиот син, е уапсен. Откако бил сослушан, бил приведен и однесе во притвор, информираат од полицијата.

Како што пишува Коха, постои сомневање дека тројца членови од семејството по расправија биле претепани и се здобиле со тешки телесни повреди. Таткото, кој е најтешко повреден, од Урошевац е пренесен во болница во Приштина.

Би можело да ве интересира

Скопјанец си ја истепал сопругата, а потоа со неговиот брат и се заканувале

Маж од Кисела Вода си ја претепал сопругата

Кумановец ја истепал вонбрачната сопруга

Таравари, Фетаи и Ќоку, првата посета надвор од земјава ја остварија во Косово

Притвор за велешанец за насилство врз неговата мајка

Предраг Петровиќ

Истражување: 89 отсто од Русите би поддржале криминализација на семејното насилство