Косовската полиција врши претреси во северниот дел на Косовска Митровица, Звечан и Зубин Поток

Од:

Косовската полиција врши претреси во северниот дел на Косовска Митровица, Звечан и Зубин Поток. Полицијата е пред станбената зграда во која е сместен и ресторанот Греј, јави Радио Контакт плус.

Како што се наведува, најмалку пет оклопни возила на косовската полиција се наоѓа пред ресторан и станбена зграда, улицата е блокирана за сообраќај, но не и за пешаци.

Би можело да ве интересира

Поранешниот советник на Пацоли призна дека тој го нарачал убиството на неговата сопруга

Горан Наумовски

Лавров: Србија нема да ја примат во ЕУ додека не го признае Косово

Орце Костов

Фалсификуваните евра запленети на Косово биле печатени во Македонија

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Убиена е сопругата на Наим Мурсели, поранешен советник на Беџет Пацоли

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Хаос на протестот во Приштина: Ветераните на ОВК не сакаат Специјален суд ниту ЗСО

Горан Наумовски

Во Косово запленети 85.000 евра во монети од по две евра, тројца Македонци меѓу уапсените

Катерина Ѓуровски