Косор: Ова е величенствен ден за Хрватска

Од:

„Ова е навистина еден од најсреќните денови во животите на сите нас“, порача Јадранка Косор.

Во хрватскиот Сабор, таа изјави дека на ослободителната пресуда за генералите Готовина и Маркач, гледа како на победа на Хрватска.

„Ова е величенствен ден за Хрватска, се докажа се она за што говоревме, што тврдевме и во кое бевме уверени, дека војната беше праведна, одбранбена и ослободителска, дека имавме право да ја браниме својата земја и дека  нашите генерали Готовина и Маркач беа тие кои ја водеа победничката хрватска војска во ослободување на земјата“, изјави Косор.

Би можело да ве интересира

Во Хрватски Конзум може да се плаќа со криптовалути

Убиена продавачка во хрватски Лидл

А1он

Луѓето повторно излегоа на улиците во Загреб на протест против ковид-потврдите

Ана Ололовска

ВИДЕО: Голем протест во Загреб против ковид потврдите

Катерина Павлова-Николовска

Заврши пописот во Хрватска

ВИДЕО: Силен дожд ги поплави улиците на Хвар

Ана Ололовска

Leave a Comment

one × one =