Италијанци избегале од ресторан во Албанија, премиерката Мелони ја плати сметката

Од:

Италијанската премиерка Џорџа Мелони летуваше во Албанија. Она што го привлече вниманието е што се погрижила сопственикот на ресторанот да не остане со празни раце откако група нејзини сонародници побегнале без да ја платат сметката.

Мелони и нејзиното семејство поминаа неколку дена во Албанија оваа недела како гости на премиерот Еди Рама, чија земја ужива туристички бум благодарение на плажите со бел песок и ниските цени во споредба со остатокот од Европа.

Кога веста дека Италијанците избегале без да платат од ресторан во градот Берат ги обиколи локалните медиуми, Мелони се вклучи да помогне, изјави Рама за La Stampa.

-Одете и платите им ја сметката на овие идиоти, ве молам – ги цитира Рама зборовите на Мелони до италијанскиот амбасадор во Албанија. Во Албанија беше и италијанскиот министер за земјоделство Франческо Лолобриџида кој рече дека тоа е прашање на национална гордост.

Би можело да ве интересира

На преминот „Блато“ спречен шверц на десетици дози кокаин

Двајца македонски државјани вмешани во шверц на марихуана од Албанија за Косово

(ВИДЕО) Фудбалер на албанскиот клуб Игнатија почина на терен

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Албански пратеник активираше димни бомби, говорницата беше блокирана со столчиња

(ВИДЕО) Албански пратеници се судрија со обезбедувањето, па преку прозори упаднаа во Собранието

Горан Наумовски

Италијанската премиерка наседна на лажен повик: Уморни сме од Украина

Предраг Петровиќ