Евакуирана зградата на градското собрание на Подгорица: Работник пронашол белешка со порака „ќе бидат кренати во воздух“

Од:

Полицијата проверува дали во зградата на Собранието на главниот град на Црна Гора е поставена експлозивна направа, а на местото се испратени екипи на Итната медицинска помош и службите за заштита и спасување, дознава „Вијести“.

Според истите информации, чувар во таа зграда нешто пред 19 часот пронашол белешка со порака дека ќе бидат кренати во воздух.

Во тек е евакуација на објектот и контрадиверзантски увид.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ветерот за малку ќе превртеше крузер во Которскиот залив

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Црна Гора: Поплавени улици, куќи и мостови, вода влегла и во итната медицинска помош

Горан Наумовски

Две лица се ранети во престрелка во Подгорица

Горан Наумовски

Црна Гора доби нова влада

Собир за поддршка на Палестина во Подгорица

Америка не сака српски партии во новата црногорска влада

Предраг Петровиќ