Експлозија одекна во Косовска Митровица

Од:

Утрово на плоштадот „Адем Јашари“ во јужниот дел на Косовска Митровица одекна експлозија во која нема повредени, соопшти полицијата.

Портпаролот на полицијата Авни Захити изјави за новинарите дека се оштетени прозорците на две кафулиња.

„Околу 3.20 часот било пријавено дека на плоштадот „Адем Јашари“ од експлозија биле оштетени стакла на две кафулиња и дуќани.

Освен материјална штета, нема извештаи за повредени, истрагата е во тек, рече Захити.

Би можело да ве интересира

Македонија ќе поддржи резолуција за геноцид во Сребреница

Орце Костов

Германија испраќа дополнителни војници во Косово

Горан Наумовски

Уапсен Србин на Косово: Обвинет е за воени злосторства

Горан Наумовски

23-годишна Украинка пронајдена мртва на автопатот „Арбен Џафери“ во Косово

Катерина Ѓуровски

Вучиќ за Косово: На сите во лице им кажав што нема да исполниме од Охридскиот договор

Горан Наумовски

Косово одбележува 16 години од независноста

А1он