Црногорска министерка поднесе оставка

Од:

Потпретседателката на црногорската Влада и министерка за европски прашања со технички мандат, Јована Маровиќ, денеска поднесе оставка на функцијата.

dobivaj vesti na viber

Маровиќ ја информирала претседателката на црногорскиот Парламент, Данијела Ѓуровиќ за нејзината оставка, јави подгоричкиот весник „Вијести“.

Засега не се познати причините за оставката на Маровиќ.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Со гласови на членовите на победничкото мнозинство ИК на Подгорица ги усвои конечните резултати од локалните избори

Ѓукановиќ: Воведувањето на Црна Гора во Отворен Балкан е еднакво на велепредавство

А1он

Ескобар: Црна Гора итно да се фокусира на изборот на судии во Уставниот суд и на предвремени избори

Ана Ололовска

Просечна плата во октомври во Црна Гора е 720 евра

ВИДЕО: Трет голем протест на опозицијата во Подгорица

ЕУ ја повика Црна Гора да ја прекине блокадата на институциите

А1он