jovana marovic

Регион

Црногорска министерка поднесе оставка

А1он
Потпретседателката на црногорската Влада и министерка за европски прашања со технички мандат, Јована Маровиќ, денеска поднесе оставка на функцијата. Маровиќ ја информирала претседателката на црногорскиот