Четворица тешко повредени навивачи се во грчки затвор, АЕК не сака да објави снимки од стадионот

Од:

Во Грција истрагата продолжува откако 29-годишниот Михалис Кацурис беше убиен во судирите меѓу навивачите на Динамо и АЕК ноќта меѓу понеделникот кон вторникот.

Информациите кои доаѓаат од Грција воопшто не се добри за нашите навивачи, особено поради фактот што им се ускратени некои основни човекови права, а грчките медиуми во преден план ги ставаат Хрватите како виновници за тоа злосторство, иако меѓу главните осомничени се тројца Грци, еден Албанец и еден Хрват, пишуваат хрватските медиуми.

Според нив, работите во полицијата таму не функционираат сугерираат неколку смени од моментот кога се случи конфликтот.

Дознаваме и дека четворица наши навивачи се тешко повредени во затвор, шест се избодени, еден од нив има седум убоди.

Исто така, АЕК не сака да даде снимки од стадионот бидејќи сите биле внатре во стадионот. Единствената снимка што постои е онаа од улица каде што не се гледа ништо бидејќи е темно, се наведува во дел од хрватските медиуми.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Во Дортмун се истепаа англиските и холандските навивачи

Грција ги затвори училиштата и стави клуч на Акропол поради екстремните температури

A1on

Навивачки нереди во Црна Гора: Хулигани упаднаа на теренот за време на дербито и го прекинаа натпреварот

Навивачи на „Брајтон“ се повредени и ограбени во Рим

Анализа на АЕК: Недостиг на пазарна конкуренција во мобилната телефонија, влезот ограничен

Горан Наумовски

Експлодира бомба во центарот на Атина, оштетена зградата на Министерството за труд