Албански автобус се преврте во Хрватска: Еден мртов, неколкумина повредени

Од:

Едно лице го загуби животот, а седуммина се повредени во тешката сообраќајна несреќа што доцна синоќа се сличила на автопат во Хрватска во правец од Сплит кон Загреб.

Несреќата, соопшти утринава полицијата, се случила кога 58-годишен албански државјанин кој управувал автобус со албански национални ознаки и од засега непозната причина свртел десно, удрил во ограда и се превртел на левата страна.

– Во автобусот во моментот на несреќата имало девет патници и возачот. Едно лице загина, а неколку лица се повредени и се сместени во општите болници во Карловац и Огулин. Увидот е во тек информира полицијата.

Би можело да ве интересира

Уапсен 63-годишен маж за детска порнографија: Странец снимаше голи деца со својот телефон

ВИДЕО: Спасена Хрватка која со часови, повредена висеше на карпа на Вележ

Катерина Павлова-Николовска

Работник од Албанија падна од објект во изградба во Чаир и загина

Полицијата реши обид за убиство после 25 години: Жена нарача убиство на маж

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Се преврте трактор со приколка кој превезуваше 16 матуранти, дел од нив завршија во болница

Горан Наумовски

Голема полициска акција во цела Европа, апсења во Хрватска и во БиХ