Во Њујорк се отвора најголемата Хари Потер продавница во светот

Од:

Компанијата Ворнер Брос во Њујорк ќе ја отвори најголемата продавница во светот посветена на серијалот за Хари Потер.

Продавницата ќе биде отворена во текот на летото, лоцирана на Менхетен, на три ката со 1.900 квадратни метри површина, каде обожавателите на волшебниците ќе можат да пронајдат сè – од магични стапчиња, преку наметки до желе бонбони.

Сара Рутс од Ворнер Брос вели дека тоа ќе биде најголема продавница посветена на Хари Потер, а каде обожавателите ќе можат да направат и многу интересни фотографии.

Би можело да ве интересира

Почина Мајкл Чепмен, познат по филмот „Таксист“

Ана Ололовска

„Чувари“ триумфираше со 10 „Еми“ награди

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џон Легуизамо ќе ги бојкотира наградите „Еми“

Ана Ололовска

Почина Винстон Грум – авторот на „Форест Гамп“

Ана Ололовска

Бред Пит и Џенифер Анистон повторно заедно на екранот

Ана Ололовска

Џејсон Момоа го поддржа Реј Фишер во расправија со „Ворнер Брос“

Ана Ололовска