ВИДЕО: Водителка се онесвести во програма во живо

Од:

Водителката на временска прогноза Алиса Карлсон Шварц ненадејно се онесвести на програма во живо, а нејзините колешки мораа да го завршат сегментот кога Алиса ја удри главата во пултот, а потоа падна зад него.

Нема информации што го предизвикало онесвестувањето, но слично нешто и се случило во 2014 година, кога повраќала додека се емитувала емисијата во живо и и било дијагностицирано „протекување“ на залистокот на срцето.

Алис се обиде да остане смирена и да спречи несвестица, но не успеа. Водителките кои беа во студиото побараа пауза.

Утринската програма не се врати во живо.

Би можело да ве интересира

Момче од Бања Лука стана хит поради „костумот“ за матурската забава

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Неверојатно: Ја слушала навигацијата и со автомобилот паднала во море

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Српска водителка: „Србија е двојно помала, можеби дури и повеќе од двојно помала од Америка“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Човек отвори контејнер, а од него излезе мечка: Се уплашија еден со друг, па почнаа да бегаат

Ана Ололовска

ВИДЕО: Работник го поправаше крилото со селотејп пред да полета авионот, патниците збунето го гледаа

Ана Ололовска

Автомобил слета на првиот кат од куќата и за малку ќе завршеше во спалната соба: Како успеа да го направи ова?

Предраг Петровиќ