(ВИДЕО) Српска водителка: „Србија е двојно помала, можеби дури и повеќе од двојно помала од Америка“

Од:

По трагедијата во Белград во која момче уби неколку соученици и чувар, многу медиуми зборуваа за слични злосторства во Америка. Слична идеја имала и водителката на Хепи ТВ, но нејзината несмасна употреба на зборови го направи нејзиното објаснување вирален хит на Твитер.

Водителката на емисијата „Рано јутро“ на српската телевизија Хепи стана вирален хит откако во емисијата ги спореди големината на Србија и Америка.

Видеото кое беше објавено трае само 10 секунди, а на оваа социјална мрежа собра многу коментари.

– Америка е голема земја и голема држава. Србија, секако, сите знаеме дека е двојно помала. А можеби дури и повеќе од двојно помала од Америка… – објасни водителката во програмата.

Би можело да ве интересира

Момче од Бања Лука стана хит поради „костумот“ за матурската забава

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Неверојатно: Ја слушала навигацијата и со автомобилот паднала во море

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Човек отвори контејнер, а од него излезе мечка: Се уплашија еден со друг, па почнаа да бегаат

Ана Ололовска

ВИДЕО: Работник го поправаше крилото со селотејп пред да полета авионот, патниците збунето го гледаа

Ана Ололовска

Автомобил слета на првиот кат од куќата и за малку ќе завршеше во спалната соба: Како успеа да го направи ова?

Предраг Петровиќ

Позната водителка го шокираше светот: Ги одмрзна клетките на починатиот син, а со помош на сурогат мајка доби внука

Ана Ололовска