Момче од Бања Лука стана хит поради „костумот“ за матурската забава

Од:

Фотографиите од матурата на технолошкото училиште во Бања Лука станаа вирален хит благодарение на еден ученик кој носеше интересен „костум“ на матурската вечер.

Додека неговите соученици се дотерувале специјално за тој ден и ги избирале најдобрите костуми и фустани, тој се одлучил за костум – Спајдермен.

Спајдермен, матурант, со својата придружба прошета низ центарот на градот и позираше со останатите пред училиштето, а многумина на социјалните мрежи признаа дека матурантот ги насмеа.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Неверојатно: Ја слушала навигацијата и со автомобилот паднала во море

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Српска водителка: „Србија е двојно помала, можеби дури и повеќе од двојно помала од Америка“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Човек отвори контејнер, а од него излезе мечка: Се уплашија еден со друг, па почнаа да бегаат

Ана Ололовска

ВИДЕО: Работник го поправаше крилото со селотејп пред да полета авионот, патниците збунето го гледаа

Ана Ололовска

Автомобил слета на првиот кат од куќата и за малку ќе завршеше во спалната соба: Како успеа да го направи ова?

Предраг Петровиќ

Позната водителка го шокираше светот: Ги одмрзна клетките на починатиот син, а со помош на сурогат мајка доби внука

Ана Ололовска