Автомобил слета на првиот кат од куќата и за малку ќе завршеше во спалната соба: Како успеа да го направи ова?

Од:

Оваа вест би изгледала неверојатно да нема фотографии како доказ! Автомобил, кој во неделата се движел со голема брзина, влетал на првиот кат од куќа во Северна Калифорнија, слетал на стреата и за малку ќе завршил во спалната соба.

Овој несреќа се случи во Кејп Хорн, дел од округот Пласер во Калифорнија во подножјето на Сиера Футхилс, на околу три и пол километри северно од Колфакс и еден час возење од областа Лејк Тахо во Невада, САД.

Калифорниската автопат патрола соопшти дека автомобилот се движел „исклучително брзо“ на патот, кој има ограничување на брзината од само 11 милји на час, објави KCRA. Боб Арант, сопственикот на куќата, проценил дека автомобилот прелетал повеќе од 20 метри пред да слета на првиот кат, пренесува „SF Gate“.

Пожарникарите од противпожарната служба на округот Пласер, вклучително и тим за техничко спасување, успеале да го стабилизираат возилото со систем со јаже и да го спасат возачот. Жената што го возела автомобилот го преживеала неверојатниот лет, иако поради сериозни повреди и била укажана помош во медицинскиот центар Сатер Роузвил.

Фотографиите направени од противпожарната служба на округот Пласер покажуваат огромна дупка во спалната соба на првиот кат каде слетал автомобилот. Поради оштетување на инфраструктурата на домот и отворена изложеност на стихиите, Арант и неговата сопруга морале да се вселат во приколка на нивниот имот.

Наводно, властите истражуваат дали несреќата е последица на употреба на дрога или алкохол.

Би можело да ве интересира

Момче од Бања Лука стана хит поради „костумот“ за матурската забава

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Неверојатно: Ја слушала навигацијата и со автомобилот паднала во море

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Српска водителка: „Србија е двојно помала, можеби дури и повеќе од двојно помала од Америка“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Човек отвори контејнер, а од него излезе мечка: Се уплашија еден со друг, па почнаа да бегаат

Ана Ололовска

ВИДЕО: Работник го поправаше крилото со селотејп пред да полета авионот, патниците збунето го гледаа

Ана Ололовска

Позната водителка го шокираше светот: Ги одмрзна клетките на починатиот син, а со помош на сурогат мајка доби внука

Ана Ололовска