(ВИДЕО) Неверојатно: Ја слушала навигацијата и со автомобилот паднала во море

Од:

На социјалните мрежи беше објавено видео на кое се гледа како туристите на Хаваи паднале со својот автомобил во морето откако ги следеле инструкции на ГПС по кој пат да одат.

Во автомобилот имало две лица и веднаш им била укажана помош, а возачот и сопатникот безбедно го напуштиле возилото. Двајцата мажи веднаш им пришле на помош на двете жени кои биле во возилото. Сепак, автомобилот не беше спасен.

Возилото за многу брзо пропадна на дното од морето. Прилично сум сигурна дека тоа не требаше да се случи, изјави девојката која ја снимаше целата ситуација. Таа подоцна во полицискиот извештај објаснила дека екипажот на едрилицата бил сведок како автомобилот влетал директно во пристаништето до нив.

„Сцената беше неверојатна, сите се прашувавме што се случува! Патниците беа туристи кои се обидуваа да најдат туристичка компанија во пристаништето и ги следеа упатствата на ГПС, кога погрешно свртија во водата“, рече таа.

Бројни корисници на социјалната мрежа ја коментираа ситуацијата. „Гледаат ли низ шофершајбната, што нема да видам во денешниот свет?“, „Значи, кога ќе видиш вода, не застануваш, туку продолжуваш да возиш со сета сила, не разбирам?“, „ Тоа беше скап одмор“, напишаа некои.

Би можело да ве интересира

Момче од Бања Лука стана хит поради „костумот“ за матурската забава

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Српска водителка: „Србија е двојно помала, можеби дури и повеќе од двојно помала од Америка“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Човек отвори контејнер, а од него излезе мечка: Се уплашија еден со друг, па почнаа да бегаат

Ана Ололовска

ВИДЕО: Работник го поправаше крилото со селотејп пред да полета авионот, патниците збунето го гледаа

Ана Ололовска

Автомобил слета на првиот кат од куќата и за малку ќе завршеше во спалната соба: Како успеа да го направи ова?

Предраг Петровиќ

Позната водителка го шокираше светот: Ги одмрзна клетките на починатиот син, а со помош на сурогат мајка доби внука

Ана Ололовска