ВИДЕО: Снимка од пензионер кој полуде и брка мотоциклист со автомобил додека не го собори

Од:

Пензионерот Греам Робинсон (69) од заливот Кинмел, Северен Велс, е осуден на осум месеци затвор откако се изјаснил за виновен за опасно возење и попречување на полицијата.

Имено, тој во сообраќајот се „пресмета“ со мотоциклистот Лиам Гест, а на суд тврдел дека Гост му го удрил ретровизорот од автомобилот, па затоа избезумено го бркал низ улиците на градот. Се завршило со тоа што тој го удри мотоциклистот со својот автомобил во градината на една куќа.

Оваа непријатна ситуација ја снимила камерата во неговиот автомобил.

Наводно се започнало кога мотоциклистот го престигнал обвинетиот. Прозорецот бил спуштен, а пензионерот наводно го нарекол „пи*ка“ и го плукнал.

Судијата му рекол на пензионерот дека го користел неговиот автомобил „како оружје против ранлив учесник во сообраќајот“. Тој е осуден на три години и четири месеци забрана за управување со возило со задолжителен повторен испит.

Би можело да ве интересира

92-годишниот медиумски магнат се вери со 25 години помладата девојка: Да ја поминеме втората половина од животот заедно

Предраг Петровиќ

Објавена листата на најсреќни нации во светот, Македонија последна во регионот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Водителка се онесвести во програма во живо

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Хари Стајлс го прекина концертот поради еден пар: Дали сте сигурни дека сте подготвени?

Предраг Петровиќ

Чисти куќи целосно гола: „Има чудаци кои сакаат две работи“

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Ја запроси за време на натпревар, но таа му удри шлаканица

А1он