ВИДЕО: Снешко и помошникот на Дедо Мраз избркани од првиот ред на натпревар во Премиер лига

Од:

Фудбалерите на Барнли го совладаа Њукасл со 1:0 во натпреварот од 17. коло во Премиер лигата. Натпреварот покрај победата го обележа и еден инцидент на трибините кои го предизвикаа Снешко и помошникот на Дедо Мраз.

Имено, тие сакајќи да обезбедат подобро место на трибините, седнаа во првиот ред и во невообичаените костими навиваат за својот клуб. Но човекот задолжен за редот на трибините веднаш дојде до нив за да провери дали седат на местата за кои купиле карти, па откако утврди дека не се на вистиските места, ги избрка.

Оваа постапка наиде на незадоволство на навивачите кои сакаа да ги видат Снешко и помошникот на Дедо Мраз во прв ред.

Би можело да ве интересира

На огласот на милијардерот Маезава се пријавиле над 20.000 кандидатки

Ана Ололовска

ВИДЕО: Американка двапати родила близнаци за една година

Ана Ололовска

Забраната на пластични ќеси ја истакна снаодливоста на Тајланѓаните

Ана Ололовска

Ќерка го тужела татко си оти ѝ удрил шлаканица, и изгубила

Ана Ололовска

Природен феномен: Невообичаено многу близнаци на едно место

Ана Ололовска

Пронајден можеби најголемиот цвет на светот

Ана Ололовска