Видео: Снаодливите мајмуни од жештината се ладат во вода

Од:

Чопор снаодливи мајмуни на многу забавен начин се справуваат со жештината.

Скокаат во малиот базен како вистински шампиони. Од страна да се најдеше некое судиско жири сигурно ќе паднеше и по некоја десетка.

Би можело да ве интересира

32-годишен кавадарчанец мачел животни, заработи кривична од ОЈО

ВИДЕО: Возач во Виница влече врзано куче, во Штип човек со пушка стрела мачки

Орце Костов

(ВИДЕО) Млад скопјанец удира од земја и повредува мачка – Изживување врз животни во Лисиче

Орце Костов

Илјадници мртви фоки на дагестанскиот брег на Каспиското Езеро

Ана Ололовска

Бучавата во животната средина влијае на изборот на партнери кај животните, покажува истражување

А1он

Во Косово спречен шверц на овци и телиња од Македонија