ВИДЕО: Помалку познати комедии со солидна оценка на ИМДБ

Од:

Комедии има безброј, а луѓето честопати со часови пребаруваат на интернет со цел да најдат лесен филм што е добар, а не го гледале. Поттикнати од тоа, од порталот „Брајтсајд“ објавија листа помалку познати комедии, но што имаат солидна оценка на Светската филмската база на податоци – ИМДБ.

„Мистериозно убиство“ (Murder Mystery); оценка: 6,1 / 10.

„Позеленета трева“ (Greener Grass); оценка: 6,3 / 10.

„Вечерна емисија“ (Late Night); оценка: 6,5 / 10.

„Свиркачи“ (La Gomera); оценка: 6,6 / 10.

„Моето ремек-дело“ (Mi obra maestra); оценка: 7,1 / 10.

„100 нешта“ (100 Dinge); оценка: 7,1 / 10.

„Љубов на втор поглед“ (Mon inconnue); оценка: 7,1 / 10.

„Бубалици“ (Booksmart); оценка: 7,2 / 10.

„Драга Еленор“ (Dear Eleanor); оценка: 7,3 / 10.

„Посебните“ (Hors normes); оценка: 7,6 / 10.

„Разделба“ (The Farewell); оценка: 7,7 / 10.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Легендарната актерка Голди Хоун одигра „луд“ танц на трамболина

Ана Ололовска

Брус Вилис по 22 години го облече вселенското одело кое го носеше во „Армагедон“

Ана Ололовска

Најавена преработка на „Лице со лузна”

Ана Ололовска

ВИДЕО: Во тек е избор на глумци за играната верзија на „Херкул“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нов трилeр сo Рaсел Кроу

Ана Ололовска

Почина глумецот Џери Стилер

Ана Ололовска