ВИДЕО: Контроверзниот Ендрју Тејт уапсен во Романија за силување и за трговија со луѓе

Од:

Романските власти објавија дека контроверзниот инфлуенсер и поранешен професионален кикбоксер Ендрју Тејт бил уапсен вчера во Букурешт, пренесува Ројтерс. Тој е осомничен за трговија со луѓе, силување и формирање организирана криминална група. Тејт, заедно со неговиот брат Тристан и уште двајца романски осомничени, ќе бидат притворени 24 часа, се вели во соопштението на обвинителите од единицата за организиран криминал по претресот во нивниот дом во Букурешт.

Тејт го издаде кутија од пица. Тој пред неколку дена ја нападна Грета Тунберг, таа му одговори, а тој објави видео на кое дополнително ја навредува. но, во еден момент на видеото бара пица. Полицијата која го бара Тејтго под обвинение дека учествувал во криминална група со цел трговија со луѓе и сексуална експлоатација на жени, констатирала дека се работи за пицерија во Букурешт.

Браќата Тејт се под истрага од април. „Изгледа дека четворицата осомничени создале организирана криминална група со цел да регрутира и искористува жени, принудувајќи ги да создаваат порнографска содржина наменета за гледање на специјализирани веб-страници за одреден надомест се наведува во соопштението од обвинителството.

Обвинителите соопштија дека пронашле шест жени кои биле сексуално експлоатирани од осомничените.

Тејт славата ја стекна преку социјалните мрежи најмногу поради говорот на омраза и бројните мизогински изјави. Меѓу другото, тој рече дека жените се делумно одговорни за силувањето и дека им припаѓаат на мажите (затоа му беше забранет пристапот на Твитер, на кој Илон Маск оттогаш го врати).

„Сексуалното вознемирување е одвратно и неоправдано. Меѓутоа, кога мажот ќе ве погледне или ќе ве исвиркува или ќе ве праша како се викате, тоа не е вознемирување. Жените даваат секс во замена за можности многу долго време. Тие го прават тоа и тие не се злоупотребени пишуваше Тејт на Твитер, но тие твитови се избришани..

Би можело да ве интересира

Земјотрес ја стресе Романија

Горан Наумовски

ВИДЕО: Се судрија два авиони на Wizz Air, снимен моментот на несреќата

Ана Ололовска

12 лица се повредени во железничка несреќа во Романија

Втор земјотрес го погоди градот Таргу Jиу во Романија

Горан Наумовски

Нов земјотрес во Романија

Горан Наумовски

Нов силен земјотрес во Романија