Земјотрес ја погоди Романија

Од:

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Романија.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 140 километри, на шест километри од градот Нереј.

Засега нема информации за жртви и материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Србија

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја погоди Јужна Кореја: Пријавени штети на згради

Серија земјотреси го погодија Крит за помалку од половина час

Силен земјотрес во Кина

Земјотрес е регистриран на подрачјето на Мостар

Земјотрес на југот на Србија