endru tejt

Свет

Започнува судењето на Ендру Тејт, обвинет е за силување, трговија со луѓе и организиран криминал

А1он
Контроверзниот инфлуенсер и самонаречен мизогинист Ендрју Тејт (36), кој кон крајот на минатата година беше уапсен во Романија, денеска ќе се појави пред судот во
Магазин

ВИДЕО: Контроверзниот Ендрју Тејт уапсен во Романија за силување и за трговија со луѓе

А1он
Романските власти објавија дека контроверзниот инфлуенсер и поранешен професионален кикбоксер Ендрју Тејт бил уапсен вчера во Букурешт, пренесува Ројтерс. Тој е осомничен за трговија со