ВИДЕО: Гладните птици спремни се на се, дури и да крадат

Од:

Галеби, пеликани, гулаби… за сите нив заедничко е тоа што во потрага по храна почнаа да крадат, дури и во продавница. Бесрамно крадат кај ќе стигнат.

Иако понекогаш изгледаат беспомошно, во ова видео ќе видите дека со својата снаодливост навистина знаат да шокираат, па дури и да ги расплачат децата. Но сепак многумина само добро изнасмеаја!

Би можело да ве интересира

Во близина на Кикинда пронајдени 800 мртви птици, некои заштитени со закон

Горан Наумовски

Скопје четврти на топ десет листата главни градови во Европа за најдобри ергенски и момински забави

Изречени 50 казни за прекршување на Ковид мерките во резиденцијата на Џонсон

А1он

Растурена забава во Скопје на која имало 10 малолетници

Катерина Ѓуровски

На забава во САД повредени се најмалку 25 луѓе, се срушил подот од куќата

A1on

ВИДЕО: Шпанската полиција растури нелегална новогодишна забава која траела 40 часа