ВИДЕО: Блесна новогодишната елка под вода во Охридско езеро

Од:

Нуркаите од Нуркачкиот центар АМФОРА од Охрид со подршка на волонтерите на Црвен Крст Охрид во Музејот на вода традиционално и оваа година ја накитија подводната новогодишна елка и на сите граѓани на Република Македонија им ја честитаат новата 2024 година.

Како и секоја и оваа нова 2024 година нуркачите од Амфора им ја посветуваат на децата со ретки болести со желба за здравје, успех и срќно детство.
Посетителите на Музејот на вода елката ќе можат да ја видат од денес па се до крајот на јануари.

Би можело да ве интересира

Бојмацалиев: Со пет пловни објекти ја гарантираме безбедноста на границата и на Охридското Езеро

Орце Костов

Автомобил излета во водите на Охридското Езеро кај Струга

Горан Наумовски

Обвинителството ќе чека Финансиска полиција да провери каде завршиле 30.000 евра за украсување на Скопје, Арсовска крие кој украсува

Александар Тодески

ВИДЕО: Запросување кај „несреќната“ елка на скопскиот плоштад

Цел регион се мајтапи: Кога мислите дека сте лошо, сетете се на несреќната елка во Скопје

Александар Тодески

Покуќнина, отпад и стари гуми извадени од Охридско езеро