(ВИДЕО) Австралија: Маж лови риби додека е на дрон

Од:

Австралиската контрола на лет истражува снимки објавени на интернет на кои се гледа маж како лови риби додека е на дрон.

На видеото се гледа како маж виси на седиште што е прицврстено за дрон на неколку метри над езеро во државата Викторија.

Летечкиот рибар успева да фати риба додека истовремено пие пиво.

Потоа се враќа на брегот каде го дочекуваат одушевени пријатели.

via GIPHY

Австралиската мрежа Еј-Би-Си објави дека дронот е дело нд Тим Френч, електричар од градот Санбури.

Портпарол на контролата на лет Питер Гибсон вели дека снимката покажува сериозни безбедносни пропусти.

– Ова е првпат во Австралина дрон од домашна изработка да се користи за некој да лета, изјави тој за телевизијата.

Би можело да ве интересира

Високи казни за берење кокичиња на турската планина Спил

Ана Ололовска

Чуварка имала секс со затвореник, па и самата завршила зад решетки

Ана Ололовска

ВИДЕО: Во Колорадо организиран најголемиот огномет во светот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Маж бегајќи од полицијата виси полугол на прозорецот од една зграда

А1он

За роденден подарете си патување

Ана Ололовска

Хотел во Канада нуди бесплатен престој за двојки кои ќе направат бебе

Ана Ололовска