САД го добива првиот ресторан со марихуана на менито

Од:

Во Калифорнија се отвора првиот ресторан во САД со канабис на менито, во редовна понуда. Но, за да ручате во овој угостителски објект, мора да имате над 21 година.

„Лоуел кафе“, кое се наоѓа во западен Холивуд, потврди за „Фокс њуз“ дека во својата понуда ќе вклучат марихуана, и тоа во разни облици. Гостите ќе можат да бираат кој вид канабис го сакаат и на кој начин да биде послужен.

Како што се наведува на интернет-страницата на ресторанот, тие ќе имаат „цветно мени” пред себе, кое секој ден ќе биде различно, „во зависност од сезонските жетви на нашите земјоделци и земјопоседници”.

Би можело да ве интересира

Камерон Дијаз: Душата ми е мирна откако заминав од Холивуд

А1он

(ВИДЕО) Рос: Продолжението на „Пријатели“ би се снимало во карантин

Ана Ололовска

Бен Стилер нема да „го исече“ Доналд Трамп од „Зулендер“

Ана Ололовска

Продолжува снимањето на филмот „Невозможна мисија 7″

Ана Ололовска

САГ наградите одложени за март 2021 година

Ана Ололовска

ВИДЕО: Повторно одложен филмскиот хит „Тенет“ на Кристофер Нолан

Ана Ололовска