Поранешната мис на Бразил (27) почина по рутинска операција

Од:

Глиси Кореја, поранешна мис на Бразил, почина како последица на обилно крварење по рутинска операција на крајниците, пишува Дејли Мејл. Таа имаше 27 години.

dobivaj vesti na viber

Таа почина во понеделникот во приватна клиника. Таа доживеа тешко крварење и срцев удар по тонзилектомија, која вклучува хируршко отстранување на крајниците. Таа беше оперирана кон крајот на април и оттогаш Глиси беше во кома и на крајот почина.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Навивач бакна новинарка и заврши во притвор, доби забрана да оди на фудбалски натпревари

Катерина Павлова-Николовска

Лула: Политичарите треба да се подготват за политичко насилство, по неуспешниот атентат врз аргентинската потпретседателка Киршнер

Ана Ололовска

Модна агенција ја убедувала Евангелиста да позира гола на 16 години

Бразилската полиција го обвини Болсонаро за ширење антиваксерски изјави

А1он

Најмалку 18 жртви при полициска рација во сиромашна населба во Рио де Жанеиро

Ана Ололовска

Лула и натаму со уверлива предност пред Болсонаро во пресрет на претседателските избори во Бразил

Ана Ололовска