(ВИДЕО) Гори зграда од 28 ката во Бразил

Од:

Голем пожар избувна во населбата Торе во Бразил во четвртокот, а напорите за гаснење продолжија и денеска. Противпожарната служба преку соопштение соопшти дека е повикана во 20.05 часот. Оттаму рекоа дека на местото на настанот најпрво се испратени четири возила две противпожарни возила, платформа и оперативно командно возило.

Имаше извештаи за запалени делови од зградата кои паднале на тротоарите и улиците од високата градба која беше зафатена во пожар. Репортерската екипа на ТВ Глобо излегла на местото на пожарот и утврдила дека од пожарот биле зафатени најмалку седум ката од зградата. Надлежните превентивно ја исклучиле струјата и евакуирале голем број луѓе од блиската зграда.

Засега нема пријавени жртви.

Би можело да ве интересира

Поради пожарот итно се евакуирани околу 7.000 жители на Ново Мексико

Во пожар во штала во Франција изгореа 70 тркачки коњи

A1on

Во Лос Анџелес е издадена наредба за евакуација поради ширење на шумски пожар

Изгореа куќа и објекти во 11 пожари низ државава за 24 часа

(ВИДЕО) Пожар во Кувајт, има голем број загинати и повредени

Пожар во авто-сервис во Ново Лисиче, изгореа возило и дрва

Горан Наумовски