manekenka

Магазин

Модна агенција ја убедувала Евангелиста да позира гола на 16 години

А1он
Поранешниот супермодел Линда Евангелиста откри дека предаторска агенција за манекенки се обидела да ја принуди да се соблече за да се фотографира гола кога била
Магазин

Поранешната мис на Бразил (27) почина по рутинска операција

А1он
Глиси Кореја, поранешна мис на Бразил, почина како последица на обилно крварење по рутинска операција на крајниците, пишува Дејли Мејл. Таа имаше 27 години. View
Регион

Албанска манекенка и српски возач на „Убер“ во конфликт поради албански песни

А1он
Албанската манекенка Лорена Халити напиша на својот профил на Твитер дека добила забрана за користење на компанијата за превоз „Убер“ поради тоа што за време