Октоберфест 13-ти пат во Скопје

Од:

Делегацијата на германското стопанство во Северна Македонија го организира 13-от Октоберфест во Скопје.

Најавуваат два одлични бенда, германски специјалитети и повеќе од 1000 гости од бизнис секторот и дипломати.

Би можело да ве интересира

Започна „Октоберфест“, пивото поскапо од минатата година

(ВИДЕО) Гостите на Октоберфест во Минхен скокаа од радост кога ја слушнаа „Каљинка“

Горан Наумовски

Редици во Минхен пред почетокот на фестивалот на пивото – Октоберфест

„Октоберфест“ дефинитивно откажан, втора година по ред

Жарко Настоски

И оваа година, најверојатно, ќе мине без „Октоберфест“

Ана Ололовска

Откажан годинашниот Октоберфест

Ана Ололовска