Оглас за куќа на „Зилоу“ собра стотици пати повеќе прегледи од своите конкуренти

Од:

За повеќето куќи на продажба на интернет-страницата „Зилоу“ е поволно ако соберат 100 прегледи во текот на неколку недели. Но, дом со пет спални соби во американската сојузна држава Мичиген оствари над 36.000 прегледи за само неколку дена на оваа страница за недвижнини.

Тоа се должи на еден детаљ на фотографија поставена на огласот…

Имено, на шанкот на сликата има чинија, а во неа се гледаат бели линии прав, некаква пластична картичка, цевче… И. сè тоа потсеќа на кокаин, и како тоа се консумира.

Откако собра илјадници прегледи, фотографијата е избришана од огласот. Полицијата соопштува дека нема доволно индиции за налог за претрес, и оти може да се работи за шега.

Инаку, оваа куќа во Оук Парк, Мичиген, чини 24.500 долари.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Литванците со невообичаена елка ги воодушевија патниците на аеродромот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Снешко и помошникот на Дедо Мраз избркани од првиот ред на натпревар во Премиер лига

Ана Ололовска

ВИДЕО: Москва повикува вампири во помош во борба против антиваксери

Ана Ололовска

Чех продавал нацистички украси за елка на интернет

Ана Ололовска

САД и Канада имаат „жешка линија“ за изгорени мисирки

Ана Ололовска

ВИДЕО: Свиња брка грчки новинар во вклучување во живо

Ана Ололовска