Одложено снимањето на серијата „Пријатели“ поради коронавирусот

Од:

Специјалната епизода од серијата „Пријатели“, што требаше да ја собере старата екипа на актери е откажана поради коронавирусот.

Снимањето што беше предвидено за следната недела, ќе почне најрано во мај, соопшти ХБО.

Специјалната епизода беше предвидено да се емитува во мај на стриминг сервисот ХБО Макс.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Легендарната актерка Голди Хоун одигра „луд“ танц на трамболина

Ана Ололовска

Брус Вилис по 22 години го облече вселенското одело кое го носеше во „Армагедон“

Ана Ололовска

Најавена преработка на „Лице со лузна”

Ана Ололовска

ВИДЕО: Во тек е избор на глумци за играната верзија на „Херкул“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нов трилeр сo Рaсел Кроу

Ана Ололовска

Почина глумецот Џери Стилер

Ана Ололовска